Sziklaforrás Egyesület

Felsőtárkány sziklaforras@gmail.com http://www.felsotarkany.hu/sziklaforras_egyesulet.html telefon: 20-3173291

 

 
 

A Felsőtárkányi Horgásztavak napijegyes helyi horgászrendje

Víztérkód: Felsőtárkányi „Alsó” Horgásztó 10-071-1-5

 

Felsőtárkányi „Felső” Horgásztó 10-058-1-1

 

Érvényes 2025. január 01-től.

 

Általános szabályozási előírások

A horgászat gyakorlásának alapvető feltételei közé tartozik az érvényes horgászokmányok megléte és azok a horgászhelyen történő mindenkori biztosítása. Napijegyet váltani, horgászni csak érvényes horgászdokumentumok (állami jegy, fogási napló) birtokában lehet.  A horgászat megkezdése előtt a fogási naplóban az előírásnak megfelelően meg kell jelölni a horgászat napját.

A horgász a horgászat megkezdése előtt köteles megismerni és a horgászat során betartani a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII. törvény (Hhvtv.) és a végrehajtására kiadott 133/2013. (XII. 29.) VM rendelet (Vhr.) rendelkezéseit, az Országos Horgászrendet, valamint a Helyi Horgászrendet.

Napijegyes horgászat időpontjai: hétvégenként (szombat – vasárnap) és az Egyesület által megjelölt munkaszüneti napokon.

Január-Február:          nincs napijegyes horgászat

Március – Április:        07 - 18 óra között

Május – Augusztus:    07 - 19 óra között

Szeptember:                07 - 18 óra között

Október:                       07 - 17 óra között

November - December: nincs a napijegyes horgászat

 



Az Önkormányzat vagy az Egyesület által szervezett rendezvények, horgászversenyek ideje alatt a napijegyes horgászat szünetel.


Mind két tavon TILOS az élőhallal – döglötthallal – és a halszelettel való csalizás!

Az „Alsó” tavon május 01.- szeptember 30. között engedélyezett az úszós horgászat, a többi időszakban csak a pergető és a műlegyes horgászat lehetséges.
A horgásztavakon csak sporthorgászat folytatható, a napijegy halelvitelre nem jogosít. A tavakon a "Fogd meg és engedd vissza" szemlélet az irányadó, ez alapján a horgászok, a vonatkozó szabályozásoknak megfelelően, kötelesek a kifogott halat kíméletesen, a lehető legrövidebb időn belül a horgásztóba visszahelyezni.


Napijegy árak:
Felnőtt : 2500 Ft: 1bot
               5000 Ft: 2 bot

Ifjúsági: 2500 Ft: csak 1 bottal horgászhat

Gyermek: 500 Ft: Orsó nélküli (spicc bot) használható.
               2500 Ft: Úszós felszereléssel csak békés halra horgászhat.

A területhasználatra és környezetvédelemre vonatkozó előírások
A horgászhelyen, illetve a horgászat során a természet védelmének szabályai értelmében a horgászati tevékenységen túl tilos a helyi élővilág állapotának, minőségének bármilyen megváltoztatása, zavarása, a víz szennyezése és a szemetelés bármilyen változata. A természeti és az épített környezet megóvása, a tisztaság fenntartása a használók kötelessége, kártérítési felelősség vállalása mellett. A vízminőség védelme érdekében csak megfelelő minőségű, egy kilogramm/nap etetőanyag és a szükséges mennyiségű csaliféleség használható fel. A horgászat közben keletkezett hulladékot a horgász köteles gyűjteni és elszállítani, vagy a területen elhelyezett hulladéktárolókba elhelyezni. Szemetelésnek minősül a cigarettacsikk és a szotyola-maghéj, valamint a rágó eldobása is. Szemetes helyen horgászni tilos! A tóparton tilos a hangoskodás, a zene túlzott hangerővel történő hallgatása.
Speciális horgászrendi előírások
A horgászatban mindenki saját felelősségére vesz részt. Az esetlegesen bekövetkező balesetekért a Felsőtárkányi Szilaforrás Egyesület semmilyen jogcímen nem tartozik felelősséggel.
A horgásznak a napijegy váltáskor be kell mutatnia az állami jegyét, fogási naplóját. A horgászat megkezdése előtt a fogási naplóban az előírásoknak megfelelően meg kell jelölni a horgászat napját. A napijegy váltáshoz a horgásznak a szükséges halvédelmi eszközökkel rendelkeznie, és meglétét igazolnia kell!
A tavon fenekező horgászat, rakósbotos horgászat, etetőhajó LIP-GRIP használata és a mágneshorgászat tilos! Mind két tavon TILOS az élőhallal – döglötthallal – és a halszelettel való csalizás!
Felnőtt horgász maximum kettő bottal, gyermekhorgász egy bottal horgászhat. Botonként egy darab egyágú horog használható. Ez a szabály vonatkozik a műcsalikra is! Tilos a háromágú horog használata! A pergető és a műlegyező horgászat csak a többi horgász zavarása nélkül engedélyezett.

Felnőtt horgász:
Békéshalas horgászat: A kötelező halvédelmi eszközök: nagyméretű, sűrű szövésű csomómentes merítőszák, halbölcső, sebfertőtlenítő. Nagyméretű halak mérésénél, mérlegelő zsákot kell használni. Ajánlott a szakáll nélküli horog használata. Ragadozóhalas horgászat: Élő vagy döglött hallal, halszelettel való csalizás TILOS! Pergetésnél, műlegyezésnél engedélyezett a fluorocarbon előke használata. A kötelező halvédelmi eszközök: nagyméretű sűrű szövésű csomómentes merítőszák, magas falú halmatrac.

Ifjúsági horgász: A felnőtt horgászra vonatkozó szabályok betartásával horgászhat, maximum 1 bottal.
Gyermek horgász:
Gyermekhorgász, kizárólag csak felnőtt felügyelete mellett békéshalra horgászhat.
A spicc bottal való horgászatnál, a magas falú halmatrac, a sebfertőtlenítő és apró szövésű csomómentes merítőszák használata kötelező!
Orsós bottal történő horgászatnál a halbölcső, a sebfertőtlenítő és a nagyméretű, apró szövésű csomómentes merítőszák használata kötelező.

Nagyméretű halak mérésénél, mérlegelő zsákot kell használni. Ajánlott a szakáll nélküli horog használata.


Halvédelmi és horgászetikai előírások
Kérjük kiemelt figyelmet fordítsanak a halakkal való gondos és kíméletes bánásmódra, a halnak indokolatlan sérülést, szenvedést okozni tilos.
Bevetett horgászkészségeket tilos őrizetlenül hagyni, vagy azok felügyeletét másra bízni.
A visszaengedés előtt a hal esetleges sérülését fertőtleníteni kell, majd csak akkor szabad elengedni, ha az már a vízben az egyensúlyi helyzetét önerőből fenn tudja tartani, valamint mozgása (szabadulási reflex) beindult.

Egyéb előírások
A horgászok kötelesek segíteni a halőrök munkáját, a 2013. évi CII. törvény és a végrehajtásról szóló 133/2013 (XII.29) VM rendelet értelmében biztosítani a gépjármű átvizsgálását a tóparton. A halőrök bántalmazása hatósági személy elleni erőszaknak minősül, büntetőjogi feljelentését von maga után. A hal- és a környezetvédelemmel kapcsolatos észrevételeivel kérjük keresse meg halőreinket. A tavakon horgászó sporttárs a területi jegy megváltásával tudomásul veszi, hogy horgászatáról, halfogásáról alkalmanként videófelvétel, vagy fénykép készülhet, amelyet az egyesület ellenőrzésnél, illetve reklámcélokra felhasználhat.


Az aktuális hírek a Felsőtárkányi Sziklaforrás Egyesület honlapján (sziklaforras.hupont.hu), illetve a Felsőtárkányi Sziklaforrás Egyesület és a Felsőtárkányi Horgásztó facebook oldalon érhetők el.


Kellemes pihenést és eredményes horgászatot kívánunk! Felsőtárkányi Sziklaforrás Egyesület 

Felsőtárkány 2025. január 01.

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 18
Tegnapi: 29
Heti: 60
Havi: 47
Össz.: 212 183

Látogatottság növelés
Oldal: Horgász és házirend
Sziklaforrás Egyesület - © 2008 - 2025 - sziklaforras.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »